Ve spolupráci s Technoparkem Liberec jsou v nabídce workshopy pro veřejnost v centru Liberce na téma recyklace plastů a předcházení vzniku plastového odpadu. Co si pod tím můžete představit? Jako účastníci workshopu nahlédnete do světa plastů nejen v rámci krátkého teoretického úvodu, ale také si můžete vyrobit a odnést vlastní výrobek. Přineste si sebou čistá plastová víčka, kelímky od jogurtů, nebo plastové kýble a uvidíte co z nich dokážeme vyrobit. 🙂

Vybavení zázemí na recyklaci plastů vychází z celosvětového projektu Precious Plastic, které máte možnost osobně vyzkoušet a dozvědět se více praktických zkušeností.

Aktuálně jsou v nabídce 2 možnosti workshopů které se liší svým obsahem, časovou náročností a cenou. Termíny akcí jsou po dohodě s lektorem.

a) Úvod do světa plastů

Úvod do světa plastů je kratší verze určená primárně jednotlivce a rodiny s dětmi, kteří by chtěli vědět více informací o plastech a jejich recyklaci. V rámci tohoto workshopu se dozvíte, kde se plasty vzaly, jaké typy existují, kde se používají a jak se recyklují. V dílně si můžete vyzkoušet drcení plastů a vstřikování plastů. Sami si můžete vyrobit malý vstřikovaný díl (plastová medaile, nebo plastová karabina).

Časová náročnost: 60 min

Maximální kapacita: 4 osoby

Cena pro dospělé: 390 Kč

V doprovodu dospělých mají děti vstup zdarma.

Přihlášky můžete vyplnit zde, nebo kontaktujte lektora: +420 739 122 662

b) Příběh plastů 

Pro zájemce o více informací doporučuji delší workshop nazvaný „Příběh plastů“. Během něj si sami můžete vyrobit kromě plastové vstřikované karabiny, nebo medaile také lisované výrobky: 1x nástěnné designové hodiny + 9 kulatých podtácků , nebo 1x desku s klipem + 9 kulatých podtácků. Ve srovnání s kratší verzí workshopu se dozvíte více praktických informací o recyklaci plastů a dozvíte mnoho doporučení, které vám ušetří mnoho času, pokud byste sami přemýšleli o výrobě vlastních produktů.

Časová náročnost: 3 hodiny

Maximální kapacita: 4 osoby

Cena pro dospělé: 790 Kč

V doprovodu dospělých mají děti vstup zdarma.

Přihlášky můžete vyplnit zde, nebo kontaktujte lektora: +420 739 122 662

Partnerem workshopů je i portál http://www.kudyznudy.cz

 

%d