Stručně uvádím 5 hlavních projektů, na které se v tomto roce budu soustředit:

1/5: Plastmakers Club

Jedná se o první praktický kroužek na zpracování plastů pro děti ve věku 2. stupňů ZŠ na území ČR (pokud ne, prosím opravte mě :)) 12 dětí rozdělených do 3 skupin můžou 1x týdně navštěvovat dílnu a učit se praktické dovednosti jak zpracovávat třeba plastová víčka na nové produkty. Kromě toho se dozví technologické zajímavosti a způsoby jak mohou sami snižovat znečištění životního prostředí. V plánu je uspořádat s každou skupinou 20 lekcí. Zahájení od školního pololetí v únoru 2021. Více informací již brzy.

2/5: Geodetická konstrukce

Na podzim jsem postavil na adrese Švermova 32 Liberec geodetickou konstrukci, kterou jsem se rozhodl dokončit do podoby skleníku. Aktuálně zkouším odolnost fólie a konstrukce jako celku během zimních měsíců. Pokud se konstrukce osvědčí, v březnu bude dokončena.

3/5: Upgrade dílny

Aby bylo ještě efektivnější workflow, rozhodl jsem se lépe organizovat materiál, nářadí a formy v současné dílně. Jedná se spíš o drobnější věci, které však usnadní práci nejen mě, ale i účastníkům praktických workshopů.

4/5: Návody HOW TO 

Sdílení praktických zkušeností budu dělat formou online video návodů vč. psaných verzí. Pro English speekers to bude snazší. Jak jste si asi všimli, snažím se dělat obsah převážně v Anglickém jazyce kvůli většímu dosahu své práce. Sám mám motivaci udržovat si alespoň částečné znalosti cizího jazyka. Můžete se těšit na návod jak vyrobit desku s klipem, hodiny, skleník, vytvořit dílnu, nebo vyrobit lampu. Všechno se to bude točit opět kolem recyklace plastů. To co se do video obsahu dostane je jen základ, více informací, ukázky nepovedených věcí a další tipy se dozvíte na praktických workshopech.

5/5: Více forem a upgrady zařízení 

V průběhu roku se zaměřím především na vývoj a výrobu forem pro lisování a vstřikování plastů. Není to žádná raketová věda, jen pár kusů kovu, ze kterých si můžete doma vylisovat nové věci z plastového odpadu.

Je toho spoustu co bych chtěl dělat, ale čas a energie mi neumožní realizovat všechno co bych chtěl. 🙂

Tomáš

%d