Tell me and I forget

Teach me and I remember

Involve me and I learn.

Benjamin Franklin

V moderní a průmyslové evropské zemi, jakou je Česká republika, bylo v roce 2020 recyklováno pouze 30 % materiálu plastů, 39 % bylo spáleno jako certifikované palivo a zbytek skončil někde jinde. [Zdroj].

Lidé umí třídit odpad, ale o jeho zpracování a dalším využití moc neví. Myslím si, že problém je v neznalosti.

Na základě svých zkušeností z praxe jsem vytvořil balíček se základními informacemi, které mohou pomoci jednotlivcům, školám a nevládním organizacím. Najdete zde tipy, jak učit o recyklačních technologiích, cirkulární ekonomice a dalších možnostech zpracování.

Volnočasový kroužek pro děti, program ve škole nebo workshop pro veřejnost byly navrženy tak, aby představily recyklaci plastů na open source zařízeních Precious Plastic. Když lidé uvidí, jak a který plast lze zpracovat, lépe pochopí jeho další využití. Se základními znalostmi mohou lidé založit nové podnikání v oblasti zpracování plastů, nebo zefektivnit stávající procesy.

Nyní zdarma ke stažení  – odkaz zde.

Sdílejte, upravujte a vylepšujte obsah podle toho, jak budete potřebovat.

Věřím, že praktické vzdělávání může zvýšit povědomí o snižování spotřeby plastů,  jejich opětovného použití a recyklace. Mladá generace by měla o plastech vědět více informací, které jsem se naučil jako teenager.

Máte zájem o prezentaci u vás na škole, veřejné akci, nebo přijet na jednorázový praktický workshop? Ozvěte se a probereme možnosti: info@plastmakers.com, +420 739 122 662

%d